Zespół przedmiotów technicznych

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

• Nasze fotki

Get the Flash Player to see the slideshow.

Targi w Poznaniu

Autor: admin o niedziela 22. czerwiec 2008

11 czerwca br. 47 uczniów klas II i III Te oraz I Zd uczestniczyło w wycieczce do Poznania na Targi Innowacje-Technologie-Maszyny. Ta najważniejsza impreza w kalendarzu Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywała się już 80 raz. W jednym miejscu udało się zebrać kilka tysięcy maszyn. Nad ich pracą czuwają supernowoczesne komputery. Do Poznania zjechało niemal 1400 firm z 35 krajów, w tym z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Indii oraz Chin Było można zobaczyć blisko dwa tysiące maszyn w ruchu, ważących często powyżej 20 ton.  Nigdzie indziej w kraju nie można obejrzeć tylu maszyn w jednym miejscu. Zwiedzaliśmy specjalistyczne salony, których tematyka wzajemnie się uzupełniała. Najciekawsze z nich to salony: Obrabiarek i Narzędzi Mach-Tool, Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego Metalforum, Transporta, Technologii Obróbki Powierzchni Surfex i Welding.  Dużym zainteresowaniem cieszył się też Salon Hydrauliki, Pnemautyki i Napędów Hape, gdzie swoją ofertę zaprezentowało 70 firm z 12 państw. Uczniowie wyjechali z targów z mnóstwem wrażeń, nowo nabytą wiedzą oraz pamiątkami rozdawanymi na miejscu przez wystawców.

Dzień otwartych drzwi 2008

Autor: admin o czwartek 8. maj 2008

8 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole przyszłych absolwentów gimnazjów z Sulechowa, Babimostu, Trzebiechowa , Kargowej i Bojadłeł. Dzień otwarych drzwi tradycyjnie pozwolił nam zaprezentowć ofertę edukacyjną w zakresie zawodów elektrycznych, mechanicznych i mechatronicznych.Uczniowie klas III TE oraz IV TA przedstawili młodszym kolegom sprzęt jakim dysponujemy na pracowniach przedmiotów zawodowych.Grzegorz Jankowiak prezentował działanie i programowanie robota mobilnego z klocków LEGO. Tomasz Łukomski i Piotr Kłoczko byli odpowiedzialni za stanowisko  sterowników programowalnych PLC.Łukasz Muńko oraz Daniel Mostowski obsługiwali stanowisko do badania obwodów elektrycznych i elektronicznych UNITR@IN. Ekipa w składzie: Grzegorz Słopiecki, Piotr Stachurski, Dawid Zawodny i Rafał Marcjasz prezentowała stanowiska firmy FESTO do ćwiczen z pneumatyki, hydrauliki, elekropneumatyki, elektrohydrauliki, sensoryki, i zastosowania sterowników PLC w procesach przemysłowawych. Zainteresowani uczniowie wraz z rodzicami zwiedzali również pracownie przedmiotowe.  Nad całoscią czuwali oraz udzielali  informacji nauczyciele przedmiotów zawodowych: Ewa Bednarek, Andrzej Wojtaszczyk, Kazimierz Talaga i Ryszard Jachimowicz. Zdjecia w galerii

Targi edukacyjne w Kolsku

Autor: admin o środa 12. marzec 2008

Uczniowie klasy III TE, Rafał Królicki i Adam Śnieguła pod opieką doradcy zawodowego Ewy Helińskiej oraz Ewy Bednarek,  reprezentowali naszą szkołę na zorganizowanych przez Gimnazjum Publiczne w Kolsku “Targach edukacyjnych”. Dwanaście szkół z regionu prezentowało swoją ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjów z Kolska , Lubięcina oraz Bojadła.

PROGRAMOWANIE RCX 2.0

Autor: admin o piątek 15. luty 2008

14 lutego rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne z zakresu programowania RCX  2.0 oraz programowania sterowników PLC. RCX  jest to mikrokontroler firmy LEGO umozliwiający konstrukcję oraz sterowanie “robotów mobilnych” wykonanych z klocków lego. Zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki o godz.15:15 do pracowni mechatroniki (sala 113 obok boiska przy ul. Piaskowej)

Projektowanie 3D Alibre Design