Technik logistyk

wrzesień 2008
    « czerwca
  • Nasze fotki

Get the Flash Player to see the slideshow.

Wycieczka dydaktyczna do firmy K. KONIECZNY

Autor: AM o poniedziałek 2. czerwiec 2008

16 maja grupa uczniów z klasy I TF i I TG wraz z opiekunami panią Agnieszką Mleczkowską i Krystyną Kozyrą, w ramach zajęć z transportu i spedycji oraz podstaw logistyki, wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Firmy transportowo-spedycyjnej K. KONIECZNY.

Firma istnieje od 1998 roku. Obecnie posiada 15 zestawów 24 – tonowych i 3 zestawy 7,5 – tonowe, wyposażone w możliwość transportu ładunków niebezpiecznych ADR. Większość aut posiada system GPS. Firma oferuje przewóz ładunków, głównie do Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii.

Uczniowie zwiedzili nową siedzibę firmy przy ul. Przemysłowej. Jest tam zlokalizowany biurowiec, baza transportowa i warsztat naprawy pojazdów.

Kierownik transportu zapoznał nas z organizacją pracy kierowców, pokazał tarczki z tachografów. Specjalne oprogramowanie umożliwia skanowanie danych z tarczek, analizę czasu pracy, odpoczynku kierowców.

Następnie spotkaliśmy się z właścicielem i spedytorami firmy K. Konieczny. Spedytorka, pani Irena, interesująco opowiadała o organizowaniu i koordynacji procesu transportowego, którego efektem jest odpowiednia jakość usługi po możliwie najniższych kosztach. Pracę spedytorów wspomaga program wyznaczający najkrótsza trasę, nr dróg, ilość kilometrów, czas przejazdu.

Zapoznaliśmy się także z dokumentacją spedycyjną, głównie podstawowym dokumentem, tj. CMR – międzynarodowym listem przewozowym.

Pracownicy firmy chętnie odpowiadali na liczne pytania uczniów. Zachęcali do podejmowania ciekawej pracy spedytora. Zwrócili przede wszystkim uwagę na konieczność nauki języków obcych, szczególnie przydatnych w pracy na tym stanowisku. Nie mniej ważne są umiejętności interpersonalne, niezbędne w negocjacjach z kontrahentami oraz kontaktach biznesowych.

Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

Wycieczka spełniła zamierzone cele dydaktyczne, dała wiele wrażeń, pozwoliła na dalszą integracje klasy, umożliwiła konfrontację teorii z praktyką.

Spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Świadczą o tym opinie uczniów:

• „Mam zamiar uczyć się dalej jak najlepiej bo w przyszłości chciałabym pracować w takiej firmie” (Martyna)

• „Poszerzyłam wiedzę na temat transportu” (Natalia)

• „Spedytorzy zachęcili mnie do nauki języków obcych” (Ola)

• „Wybraliśmy dobry kierunek-szybko się rozwijający i dobrze płatny, mamy więc nadzieję, że po ukończeniu szkoły uzyskamy dobrą pracę” (Ela)

Krystyna Kozyra, Agnieszka Mleczkowska

Napisany w Bez kategorii | Brak komentarzy »